امروز: یکشنبه 6 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

تحقیق نظریه دمکراسی جهان وطنی دیوید هلد و قابلیتهای اجرائی آن

تحقیق نظریه دمکراسی جهان وطنی دیوید هلد و قابلیتهای اجرائی آن دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 17 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 44

فایل تحقیق نظریه دمكراسی جهان وطنی دیوید هلد و قابلیتهای اجرائی آن در قالب Word تعداد صفحه 20 قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

توضیحات :

فایل تحقیق نظریه دمكراسی جهان وطنی دیوید هلد و قابلیتهای اجرائی آن در قالب Word تعداد صفحه 20 قابل ویرایش.

بخشی از متن :

پیشگفتار:

در این پژوهش كه برای درس سمینار افكار سیاسی غرب از نیمه دوم قرن 19 در مقطع كارشناسی ارشد علوم سیاسی تهیه دیده شده است. نظریه دمكراسی جهان وطنی دیوید هلد و قابلیتهای اجرائی آن در ایران مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. دیوید هلد استاد دانشگاه اقتصادی-سیاسی لندن و همچنین كالج حقوق-علوم سیاسیت لندن و از همكاران آنتنی گیدنز –جامعه شناس برجسته انگلیسی-است.

هلد را بیشتر به عنوان تئوریسین مباحث جهانی شدن (خاصه نظریه دمكراسی جهان وطنی)می شناسند . دو اثر برجسته هلد مدل های دموكراسی – و جهانی شدن و مخالفان آن (با همكاری آنتونی مك گرو)مركز ثقل فكری او هستند. از آثار دیگر او می توان به ،چشم انداز اصلی دولت مدرن (1983) ،قدرت و مشروعیت در بریتانیای معاصر(1984)،لیبرالیسم ،ماركسیسم جهت گیری آینده خط مشی عمومی (1986)،مبانی دمكراسی (زیر چاپ) ،انباشت مشروعیت و دولت (1983) ، سوسیالیسم و محدودیت های عمل دولت، نظریه های دولت(1984) ، آموزه سیاست شناسی(1984)،اشكال جدید دموكراسی(1986)

مقدمه ای بر نظریه انتقادی:

هوركهایمرتاهابرماس(1980)اشاره كرد. ناگفته نماند بعضی از آثار فوق مشتركاً تالیف شده است.در پایان لازم می دانم مراتب سپاس و قدردانی خود را از استاد محترم و فرزانه دكتر محمد توحید فام به خاطر راهنمایی های بی دریغ و خردمندانه اش اعلام دارم.

مقدمه:

پیشینه هو خواهی فراگیر از دمكراسی ،به مثابه شكلی از سازماندهی زندگی سیاسی،به كمتر از یكسال می رسد.«دمكراسی» واژه ای اصلا یونانی است كه در قرن شانزدهم از طریق واژه فانسوی «دمكراتی» Democratie وارد زبان انگلیسی شد. دمكراسی از اژه دموكراسیا مشتق شده كه به معنی نوعی از حكومت است كه در آن مردم حكومت می كنند.«حكومت بوسیله مردم»شاید مفهومی عاری از ابهام به نظر آید،اما ظواهر همیشه گمره كننده اند و تاریخ اندیشه دموكراسی پیچیده و حاكی از دریافت های متضاد است. عرصه های عدم توافق بسیار گسترده است. و در واقع هر یك از اجزاء عبارت فوق ،دشواری های مربوط به تعریف را به همراه دارد.

واژه های «حكومت» ،«حكومت به وسیله» و« مردم» به چه معناست؟اگر از ابهامات مجود در واژه «مردم» آغاز كنیم . چه كسانی را باید «مردم» قلمداد كرد؟چه نوع مشاركتی برای آنها در نظر گرفته شده است؟شرایط مفروض برای هدایت به مشاركت كدامند؟آیا مردم باید قبل از آن كه دمكرات شند سواد بیاموزند؟آیا برای حفظ دمكراسی حد معینی از ثرت اجتماعی ضرورت دارد؟واژه حكومت مسائل بسیاری از این قبیل را بر می انگیزد :حوزه حكومت را تا چه اندازه گسترده یا محدود می توان در نظر گرفت ؟عرصه مناسب برای فعالیت دمكراتیك را چگونه می توان تعیین كرد؟ با توجه به این مسائل در ارتباط با دمكراسی و دریافتهای متضاد از آن از آغاز تا كنون ،همچنان عرصه های دمكراسی خواهی و یا تظاهر به آن رو به تذاید است. و در زمان ما مسئله ای دمكراسی و دمكراسی خواهی از شكلهای پیشین و قالبهای گذشته اش فراتر رفته است.و با توجه به نزدیكتر شدن ملل جهان به یكدیگر و از هم پاشیده شده شدن مرزهای جغرافیایی در حوزه های فرهنگی ،اقتصادی ،اجتماعی و بخصوص اطلاعاتی،و مسئله جهانی شدن در حوزه های مذكور و به طرف یكدست شدن و رفتن ملل جهان در بعضی عرصه های جهانی .مانند نوع حكومت،اقتصاد،فرهنگ و ...-به دلیل پیچیدگی نیازها، وابستگی متقابل به هم و تاثیر پذیری از حوادث اتفاق افتاده در فرای مرزهای ملی مسئله ای دمكراسی و حكومت دمكراسی در شكل جدیدی تحت عنوان «دمكراسی جهانی» مطرح شده است.

و...

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : تحقیق نظریه دمکراسی جهان وطنی دیوید هلد و قابلیتهای اجرائی آن , تحقیق تفکر دیوید هلد , مقاله تفکر دیوید هلد

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر