امروز: چهارشنبه 2 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

تحقیق سن مسوولیت کیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی

تحقیق سن مسوولیت کیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی دسته: حقوق
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 21 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 21

فایل تحقیق سن مسوولیت كیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی در 21 صفحه در قالب Word قابل ویرایش

قیمت فایل فقط 8,250 تومان

خرید

توضیحات :

فایل تحقیق سن مسوولیت كیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی در 21 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

در قوانین كیفری، به ویژه در قانون مجازات اسلامی (تبصره یك ماده ۴۹)، برخلاف قوانین گذشته، نصاب «بلوغ شرعی» به عنوان حد سن رشد كیفری تعیین شد. در عمل، مراجع كیفری به جای ارائه تعریف «بلوغ شرعی» آن را محمول بر معانی مندرج در حقوق مدنی، منطبق با بلوغ جنسی فرض كرده و بر این اساس، دختران ۹ سال و پسران ۱۵ سال تمام قمری را همانند بزرگسالان مسوول كیفری تلقی كرده و قابل مجازات دانسته اند. این در حالی است كه در اكثر كشورهای جهان، اطفال عموماً تا ۱۸ سالگی فاقد مسوولیت كیفری بوده، در صورت ارتكاب جرم، مشمول اقدامات تربیتی، آموزشی و سایر تدابیر جایگزین با تمركز بر بازپذیری اجتماعی قرار می گیرند. مقررات بین المللی مانند كنوانسیون كودك، مقررات پكن و غیره، اعمال مجازات هایی مانند اعدام یا حبس ابد را به لحاظ تعارض آشكار با مقررات مندرج در اسناد حقوق بشر و آثار منفی آن بر محكوم علیه نسبت به اطفال زیر ۱۸ سال ممنوع اعلام كرده اند. همچنین در این مقررات با تعیین یك حداقل سنی مشخص، مقرر شده كه كودكان كمتر از سن مزبور نزد مراجع قضایی حضور نیافته، موضوع هیچ گونه تدبیر كیفری قرار نگیرند.

نوشتار حاضر بر آن است تا ضمن تحلیل و بررسی مقایسه یی، ایرادات مربوط را تا حد امكان بیان كرده و راهكارهای مناسبی ارائه كند.

و...

قیمت فایل فقط 8,250 تومان

خرید

برچسب ها : مسوولیت كیفری اطفال , بلوغ شرعی , مقررات بین المللی مسوولیت کیفری اطفال , تحقیق سن مسوولیت كیفری اطفال در مقررات حقوق داخلی و بین المللی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر